سلام دوستای گلم.

طرز تهیه حلوا

آرد: 1 لیوان

نشاسته: 1 لیوان

شیرخشک: 1 لیوان

مواد شربت

شکر:2 لیوان

آب: 1 لیوان

مواد خشک رو با هم با مقداری روغن در تابه تفت می دیم تا قهوه ای بشه.این مرحله خیلی مهمه چون باید مراقب باشی نسوزه و همش هم بزنی.در این مرحله آقای همسر کمکم کرد خیلی سخت بود خصوصا برای من که مقدار حلوام زیاد بود.در دیگ جداگانه ای آب و شکر را می ریزیم و حرارت رو روشن می کنیم وقتی خوب حل شد و قبل از غل زدن از روی گاز بر می داریم بعد که  مواد خشک خوب طلایی و برشته شد، مایه آب و شکر  را بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم و روی حرارت کم اجاق 3 دقیقه هم می زنیم و خاموش می کنیم.این حلوا رو درست کنید حتما خوشتون می یاد

طرز تهیه کاستر

شیر:1 لیتر

پودر کاستر:5 قاشق غذاخوری

شکر:8 قاشق سوپخوری

شیر را در قابلمه ای ریخته و روی حرارت می ذاریم 1 لیوان از شیر را همونطور سرد بر می داریم و در ظرفی می ریزیم .پودر کاستر و شکر را به شیر سرد اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا کاستر گلوله نشود. بعد که شیر در حال جوشیدن بود مایه کاستر را اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا وقتی که غلیظ بشه دیگه کاستر آماده می شه. آنها را در ظرف مناسبی ریخته و در یخچال می ذاریم. در ضمن این دسر برگردانده نمی شود.

ته چین و الویه هم که همه بلدین

فقط در مورد قالبی در آوردن الویه  چند تا از دوستان سوال کرده بودن، الان توضیح می دم. ته قالب مورد نظر رو سلفون می کشیم و بعد الویه رو توی قالب می ریزیم.باید خوب فشرده اش کنیم و روشو صاف کنیم و بعد در ظرف مورد نظر بر گردانیم. به علت وجود سلفون الویه راحت بر می گردد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 15:18  توسط فلفل بانو  |